Sakal Ekimi Tedavisi
Ücretsiz Muayene
Sakal Ekimi Tedavisi (0212) 216 26 37   (0541) 216 26 37       
Sakal Ekimi Tedavisi
Ücretsiz Muayene
İstanbul'un EN İyi ve EN Çok Tercih Edilen Sakal Ekimi Tedavisi Merkezi

Sakal Ekimi Tedavisi
Ücretsiz Muayene


Hemen Bizi Arayın (0212) 216 26 37
Hemen Bize Yazın (0541) 216 26 37
Şimdi Değişim Zamanı!
Sakal Ekimi Tedavisi
Ücretsiz Muayene

Sakal Ekimi Tedavisi

Sakal seyrelmesindeki nedenler genetik, hormonal, bazı hastalıklar ya da ilaç yan etkileri olabilir. Eğer neden hormon dengesizliğine, hastalıklara ya da ilaçlara bağlı ise öncelikle bu etkilerin ortadan kaldırılmasını hedefleyen tedavi yöntemleri izlenir. Örneğin eksik testosteron hormonu sakalların seyrek çıkmasına yol açar, testosteron hormonu takviyesi ile sakalların güçlenmesi sağlanabilir. Yine benzer şekilde sakalların seyrelmesine neden olan hastalıkların tedavi edilmesi de olumlu sonuçlar doğurur. Ancak genetik nedenler, yanık, yaralanma gibi fiziksel etkiler ya da saçkıran gibi rahatsızlıklar da sakal ekimi kesin sonuç sağlamaktadır.

Temsili Görseldir. Hasta Adaylarımıza Göre Değişikenlik Gösterebilir.

Sakal Ekimi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi FUE (foliküler ünite ekstaksiyonu) denilen saç ekiminde de kullanılan yöntemle yapılır. Bu yöntemde, tıpkı saç ekiminde olduğu gibi başın arka tarafında iki kulak arasında yer alan donör bölgeden dökülmemeye kodlanmış saç kökleri (greftler) tek tek alınır. Alınan bu kökler yine tek tek açıları ayarlanarak boş olan sakal bölgesine yerleştirilir.

Sakal ekimi, saç ekiminden biraz daha fazla hassasiyet gerektirir. Bunun nedeni yüz bölgesindeki dokunun daha hassas ve yumuşak olmasıdır. Ancak iyileşme süreci ve sonuç sakal ekiminde saç ekimine kıyasla daha çabuktur. Nedeni yüz bölgesindeki damarlanmanın ve kan akışının daha fazla olmasıdır.

Sakal Ekimi Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Sakal ektirebilmek için ergenlik döneminin tamamlanması gerekmektedir, çünkü sakal çıkışı ve yapısı ergenlik sonuna kadar devam etmektedir. 18-22 yaş üzerindeki sağlıklı erkekler sakal ekimi için uygun olabilir.

Sakal Ekimi Tedavisi Sonrası...

Sakal ekimi operasyonundan sonra kişinin günlük hayatına dönmesini engelleyecek fiziksel hiçbir durum oluşmaz. Sakal ekiminden sonraki ilk 3 gün, ekilen köklerin sağlamlaşması ve kaynaması için en hassas dönemdir. Bu sürede kişi, ekim yapılan bölgeyi fiziksel hasarlara karşı korumalı, uyurken üzerine yatmamalı ve beslenmesine dikkat etmelidir. Ayrıca sigara ve alkolden uzak durması önerilmektedir.

Sakal Ekimi Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

Firma Politikamız Nedeni İle Web Sitemizde Fiyat Bilgisi Yayınlayamıyoruz. ÜCRETSİZ Muayene Formumuzu Doldurduğunuzda, Sakal Ekimi Tedavisi Operasyonu İle İlgili Bilgi Talebinde Bulunabilir ve Detaylı Fiyat Bilgisi Alabilirsiniz.


Hemen Ara (0212) 216 26 37 Whatsapp Muayene Hattı (0541) 216 26 37